Wycieczka śladami:  Zośki, Rudego i Alka, w której 2 grudnia  uczestniczyli uczniowie klas 7-8 przybliżyła miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego w powieści.

Wycieczka została dofinansowana przez UNICEF w ramach realizacja zadania 2.3 "działania integracyjne na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów z Polski i Ukrainy". W naszej szkole uczą się uczniowie z Ukrainy. Był więc to dobry sposób na spędzenie wspólnie czasu poza szkołą oraz poznanie stolicy oraz historii Polski, która jest bardzo zbliżona do obecnej sytuacji na Ukrainie

Zwiedzanie rozpoczęliśmy mroźnym porankiem na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach gdzie mogliśmy oddać hołd bohaterom następnie odwiedziliśmy Arsenał warszawski, Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alejach Szucha. Ostatnim punktem na naszej trasie było Muzeum Powstania Warszawskiego.