Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Projekt UE

Sierpień 2018r.

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Przyszłość z Czwórką”!.

Cel główny projektu to zmniejszenie deficytów w obszarze wiedzy i umiejętności uczniów oraz podniesienie jakości oferty edukacyjnej SP nr 4 w Łodzi. W placówce występuje konieczność wzmocnienia działań obejmujących pracę z najmłodszymi uczniami oraz wykształcenie prawidłowych postaw i nawyków. Projekt obejmie wsparciem min. 174 UCZ (84K i 90M) i 18 nauczycieli (16K i 2M).

Wsparcie wpłynie na wyrównanie poz. wiedzy uczniów w obszarze kompetencji klucz., cyfrowych oraz przyrodniczych. W ramach dodatkowych zajęć (w tym z zakresu SPE i SPR) nacisk na indywidualizację pracy z uczniem, wpłynie na szybsze osiągnięcie lepszych efektów podjętych działań. Wsparcie da efekt w postaci nabycia przez uczniów umiejętności wspomagających dalszy proces kształcenia. Nauczyciele poprzez realizację kursów nabędą dodatkowe kompetencje, wykorzystywane zarówno w ramach projektu jak i po jego zakończ. Doposażenie pracowni stworzy innowacyjne warunki do nauki zwiększając poziom wykorzystania nowoczesnych metod nauczania, w tym nauczania eksperyment. oraz TIK.

 

W ramach projektu „Przyszłość z Czwórką”:

- zostaną przeprowadzone dodatkowe zajęcia dydaktyczne dla uczniów

- zostaną przeprowadzone kursy dla nauczycieli

- wsparcie obejmie także doposażenie z zakresu TIK,

- zostanie zakupiony sprzęt do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych

- zostaną doposażone pracownie przyrodnicze.

 

Nr projektu: : RPLD.11.01.04-10-0007/17

Nr umowy: : RPLD.11.01.04-10-0007/17-00

Kwota dofinansowania UE: 818 425,67 PLN

 

Październik 2018

Zajęcia projektowe trwają!

Zapraszamy do zapoznawania się z aktualnym harmonogramem zajęć dla uczniów (ze względu na aktualizacje planu zajęć związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, uprzejmie prosimy w o bieżące weryfikowania godzin zajęć).

 

Listopad 2019

Z radością informujemy, że udało się zakupić elementy doposażenia naszych pracowni do prowadzenia zajęć z obszaru TIK. Wśród nich znajdują się:

 • Komputer przenośny (laptop) z systemem operacyjnym - Ilość: 20 sztuk
 • Tablica interaktywna i projektor multimedialny - Ilość: 3 zestawy
 • Aparat fotograficzny - lustrzanka cyfrowa - wraz z obiektywem - Ilość: 1 sztuka
 • Monitor dotykowy - Ilość: 3 sztuki
 • Urządzenie wielofunkcyjne laserowe (kolor) - Ilość: 1 sztuka
 • Urządzenie wielofunkcyjne laserowe (mono) - Ilość: 2 sztuki
 • Router- Ilość: 1 sztuka
 • Punkt dostępu - Ilość: 9 sztuk
 • Szafa Rack - Ilość: 1 sztuka
 • Patch Panel - Ilość: 2 sztuki
 • Panel krosowy - Ilość: 2 sztuki
 • Gniazdo natynkowe - Ilość: 60 sztuk
 • Złącze keystone - Ilość: 60 sztuk
 • Przełącznik zarządzalny - Ilość: 2 sztuki
 • Zasilacz UPS - Ilość: 1 sztuka
 • Serwer plików 1 sztuka
 • Okablowanie 1 zestaw

Czekamy na kolejne zakupy i wkrótce rozpoczynamy korzystanie z zakupionych sprzętów.

Grudzień 2018

Udało się zakupić sprzęty do pracowni przyrodniczych, a także sprzęt z zakresu SPE i SPR!

Już wkrótce na zajęciach będziemy mogli skorzystać z nowoczesnych sprzętów przeznaczonych do nauki przedmiotów przyrodniczych. Nowoczesne pomoce wspomogą również realizację zajęć zaplanowanych w ramach wsparcia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych.

Ze sprzętów skorzystają dzieci uczęszczające zarówno do klas I-III jak i klas IV-VIII, będące uczestnikami projektu „Przyszłość z czwórką”.

 

Luty 2019

Ruszył kolejny semestr zajęć projektowych, na samej górze znajdziecie Państwo informacje o aktualnych terminach zajęć.

 

Czerwiec 2019

Zakończyliśmy pierwszy rok zajęć przewidzianych w ramach projektu „Przyszłość z Czwórką”.  Z pomocy skorzystała większa, niż pierwotnie zakładana, liczba UP (uczniów i nauczycieli). Realizacja ww. projektu okazała być ogromnym wsparciem wobec wciąż istniejących potrzeb uczniów i nauczycieli. Do zajęć wracamy już po wakacjach!

 

Sierpień 2019

Udało się wykorzystać powstałe w ramach projektu oszczędności:

W ramach dodatkowego wsparcia w zakresie sprzętu SPE zakupiono:

 • Moduł QEEG do aparatu EEG - Ilość: 1 sztuka
 • Zestaw elektrod EEG do aparatu Biofeedback - Ilość: 1 zestaw
 • Zestaw plansz stymulacyjnych służących do prowadzenia treningu- Ilość: 1 zestaw
 • Czepek EEG Biofeedback - Ilość: 1 sztuka
 • Fotel EEG Biofeedback - Ilość: 1 sztuka

Już za kilka tygodni sprzęt zostanie wykorzystany w trakcie prowadzenia zajęć z zakresu terapii Biofeedback i Tomatis.

 

Wrzesień 2019

Rozpoczęliśmy kolejny okres realizacji projektu, przed nami 2 ostatnie semestry zajęć, zapraszamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem zajęć dostępnym na górze strony. Ze względu na początek roku szkolnego zachęcamy do bacznego obserwowania wprowadzanych zmian.

 

Marzec 2020

W związku z ogłoszeniem pandemii COVID-19 i wstrzymaniem procesu dydaktycznego, uprzejmie informujemy, iż aktualnie zajęcia realizowane w ramach projektu pn. ”Przyszłość z Czwórką” zostały wstrzymane. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

 

Kwiecień 2020

W związku niemożnością realizacji zajęć stacjonarnych przewidzianych w ramach projektu „Przyszłość z Czwórką” (w związku z pandemią COVID 19) podjęliśmy decyzję, o koniecznych realizacji zajęć w formule on-line. O planowanych terminach i godzinach zajęć będziemy informować Państwa za pośrednictwem LIBRUSA.

 

Sierpień 2020

Dzięki zaoszczędzonym środkom udało się dokonać dodatkowych zakupów (SPE, TIK), a także zaplanować szkolenie dla n-li i warsztaty dla uczniów (zakres obejmujący nauczanie zdalne). Tym samym będziemy przygotowani na realizację kolejnych, nie tylko projektowych zajęć, w znanej nam już formule on-line jeszcze lepiej!

 

Wrzesień 2020

W dn. 28.09.2020r. zakończyliśmy realizację projektu „Przyszłość z Czwórką”.

Z radością informujemy, że nie tylko udało nam się zrealizować całe zaplanowane wsparcie w postaci zajęć, zakupów (TIK, SPE, przyroda), szkoleń czy warsztatów. Udało nam się również wykorzystać powstałe oszczędności, dokupując tak bardzo potrzebny w placówce sprzęt komputerowy i zaawansowane sprzęty terapeutyczne. Mamy nadzieję, że nasz pierwszy, samodzielnie realizowany projekt współfinansowany ze środków UE nie pozostanie ostatnim.

 

 

plakat projektu UE