Informacja Administratora

O nas

• „Czwórka” powstała ponad 100 lat temu. Decyzją Rady Miejskiej powołano pięcioklasową Szkołę Powszechną nr 4 14 lutego 1916 roku. W obecnym budynku szkoła znajduje się od 1934 roku. (Zachęcamy do oglądania prezentacji o historii naszej szkoły znajduje się ona na naszej stronie internetowej w zakładce – historia).
  • Realizując projekty finansowane ze Środków Unii Europejskiej: „Przyszłość z czwórką”( 962 835,76 PLN ) oraz „Czwórka na szóstkę” (366 151,25 PLN), a także pisząc projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego, zdobywamy środki na nowoczesny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne.
  • Uczestniczymy w programie MEiN „Laboratoria przyszłości” ( 91 200 PLN), dzięki któremu szkoła została wyposażona w nowoczesne technologie i sprzęt do prowadzenia zajęć techniki, ale także wykorzystywany jest na innych zajęciach.
  • Pozyskujemy środki także z UNICEF ( 163 950 PLN), dzięki którym prowadzimy działania integracji wielokulturowej naszych uczniów ( dzieci polskich, uchodźców z Ukrainy i innych narodowości), doposażamy szkołę w nowoczesne technologie, pomoce dydaktyczne i wzbogacamy jej wystrój.
  • Włączamy się w programy, projekty, akcje i konkursy o charakterze ogólnołódzkim, ogólnopolskim, europejskim, czy ogólnoświatowym wzbogacające proces dydaktyczno- wychowawczy w szkole, rozwijające wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne naszych uczniów.
  • Każda pracownia posiada tablicę interaktywną, posiadamy roboty do nauki kodowania, drukarkę 3D i wiele innych pomocy w każdej pracowni.
  • Naszą szkołę można zobaczyć osobiście lub obejrzeć prezentację na naszej stronie internetowej w zakładce „Spacerkiem po szkole”.
  • Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, stałą opiekę pedagoga szkolnego, psychologa oraz pedagoga specjalnego.
  • Wszystkie klasy uczą się od rana, zapewniamy świetlicę szkolną od 6.30 do 17.00. W czasie pobytu w szkole odbywają się zajęcia z pomocy PPP (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, logopedyczne, socjoterapia, zajęcia metodą Tomatisa, biofeedback) oraz koła zainteresowań, zajęcia sportowe, siatkówka dla dziewcząt oraz zajęcia taneczne.
  • W szkole funkcjonuje stołówka szkolna – obiady przywozi firma cateringowa. Każdego dnia można wykupić zupę, drugie danie lub cały obiad. Są także posiłki wegetariańskie.
  • Nauczyciele i uczniowie pracują bardzo aktywnie realizując wiele projektów i innowacji wspierających realizację Planów Profilaktyczno-Wychowawczych. Opisy można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce projekty oraz w zakładce innowacje, a realizację można oglądać w zakładce wydarzenia.
  • Podmiotem wszelkich działań naszej placówki jest UCZEŃ i jego rozwój.

DO TRADYCJI NASZEJ SZKOŁY NALEŻĄ:

• ślubowanie uczniów klas I podczas Święta Szkoły 14 października
      oraz pasowanie na ucznia,
    • akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – 11 listopada,
      oraz Święta Konstytucji 3 Maja,
    • klasowe spotkania wigilijne,
    • szkolne jasełka,
    • bale karnawałowe dla klas I-III,
    • dyskoteki andrzejkowe i karnawałowe dla klas IV-VI,
    • impreza „Bezpieczne ferie” dla klas I-III,
    • pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika,
    • Dzień Drzwi Otwartych,
    • piknik szkolny z udziałem rodziców,
    • biegi przełajowe o puchar dyrektora szkoły,
    • oraz inne imprezy i akademie okolicznościowe.